Chcete objaviť odkiaľ pochádza vaše jedlo?

Ako sa musí starať o ovečky a kravy, aby boli zdravé a dávali dobré mlieko? Dotknúť sa farmárskych zvierat a pohladkať si teliatko?

U nás na Farme Východná sme sa v roku 2016 rozhodli otvoriť naše priestory aj pre verejnosť a pripraviť program, ktorý pre návštevníkov bude mať nielen zážitkovú, ale aj zábavnú a vzdelávaciu hodnotu.

Radi by sme Vás k nám pozvali na návštevu!

Dozvedieť sa, ako sa vyrába pravý farmársky syr a ochutnať ho priamo zo zdroja. Jedinečný zážitok na našej liptovskej bio-farme čaká len na Vás!

Počas návštevy sa budete môcť zážitkovou formou dozvedieť detaily o pestovaní a príprave krmiva pre naše ovečky a kravy, naživo budete mať možnosť pozorovať proces kŕmenia, dojenia a starostlivosti o naše zvieratá, čaká na Vás kontakt s dospelými kravami, ako aj najmladšími teliatkami a ovečkami. Na záver máme pre návštevníkov pripravený krátky dokument o výrobe nášho syra, ako aj možnosť ochutnávky, alebo kúpy produktov vyrobených priamo tu u nás na Farme.

Program prehliadky Farmy Východná

Typická prehliadka na našej Farme má nasledujúce zastávky:

1. Privítanie na Farme, prezlečenie do hygienického úboru (návleky, plášť) dodaného nami, pri väčších skupinách sa rozdávajú aj audio sprievodcovia, kde má sprievodca mikrofón a návštevníci slúchadlá.

2. Vstup na farmársky dvor so stručným oboznámením o histórii Farmy a dôležitými faktami.

3. Návšteva sýpky – tu sa dozviete čo, koľko, a prečo sa krava kŕmi, taktiež ako tento proces funguje a stretnete veľmi dôležitého človeka (prekvapenie). Pohrabte sa v kopách slnečnice a obilia, naučte sa, ako sa pripraví jedlo pre ovečky a kravy.

4. Návšteva dojárne – tu uvidíte, ako sa dojí stádo 800 kráv v 21. storočí, povieme Vám čo sa s mliekom robí, ako sa vytvára a ako sa spracováva. Dojenie prebieha medzi 12-15:00, vtedy sa dá vidieť naživo, inak Vám detailne ukážeme dojáreň, čo je tiež zážitok sám o sebe.

5. Návšteva pôrodnice – stretnite kravy pred a bezprostredne po otelení, ak budete mať šťastie a prídete v správnom čase, uvidíte aj práve narodené teliatko. Výklad o živote kravy a starostlivosti o kravy a teliatka.

6. Návšteva kravína Hotel Spokojných Kráv – náš moderný kravín, kde majú kravy svoje vlastné kaderníctvo a robota, ktorý im kontroluje a prihŕňa krmivo. Kravín je jeden z najmodernejších v SR a je cca 3 roky starý.

7. Návšteva teliatkova a škôlky, kde stretnete teliatka, ktoré sa narodili v tento deň. Keďže sme veľkofarma, teliatka sa rodia skoro každý deň a ak sa dáte prehovoriť, možno vám aj pocucajú prst.

8. V prípade záujmu návšteva ovčína, časom pribudne aj možnosť exkurzie na bylinkovú plantáž.

9. Pre väčšie organizované skupiny vieme zabezpečiť aj ďalší sprievodný program, workshopy, tvorivé dielne. Máme k dispozícii veľkú spoločenskú miestnosť presne na tento účel.

10. Možnosť zakúpenia čerstvých syrov aj tých exkluzívne vyzretých priamo na farme za zvýhodnené ceny.

Pri menších deťoch sa pokúšame tráviť viac času pri malých teliatkach a niektorú z ostatných časti vypustime, ale záleží to od konkrétnej skupiny a požiadaviek návštevníkov.

Tešíme sa na Vašu návštevu!

Prehliadky Farmy Východná trvajú cca 1 hodinu a 15 minút

Mimo letnej sezóny (september-jún) je nutné sa objednať na prehliadku minimálne 1 deň vopred, prípadne sa informovať o možnosti prehliadky v ten istý deň.

Pravidelné vstupy o 10:00, 12:00, 14:00, 16:00
Na prehliadku je nutné sa objednať online použitím tlačítka ONLINE REZERVÁCIA, prípadne telefonicky, alebo emailom.

K dispozícii sme Vám na na telefónnom čísle 0949 860 944, alebo emailom na info@farmavychodna.sk

Prehliadky organizujeme aj v anglickom jazyku, avšak na tieto sa je nutné objednať objednať minimálne 3 dni vopred.

COVID-19: Prehliadky farmy sú dočasne pozastavené. Ďakujeme za porozumenie.

 

Školy a tábory

Milé panie učiteľky, páni učitelia, vážení vedúci táborov, radi by sme Vás a Vašich žiakov pozvali na exkurziu v podobe prehliadky našej BIO farmy, ktorej program môžete nájsť vyššie na tejto stránke.

Pre školy a väčšie organizované skupiny taktiež ponúkame možnosť celodenného výletu s animačným programom a to buď krátky animačný program (1 hod.), alebo dlhý animačný program (2,5 hod.). Program prispôsobujeme vekovej skupine detí a máme pripravený rôzny obsah ako napríklad príprava krmiva a kŕmenie ovečiek, výroba vlastného liečivého čaju, skákanie do sena, alebo farmárske hmatové pexeso.

K výletu taktiež ponúkame možnosť objednania obedu pre Vašich študentov a pedagogický dozor.

Pedagogický dozor má u nás vstup zdarma.

Pre viac informácií o cenách a programe nás prosím kontaktujte na telefónnom čísle 0949 860 944 alebo prostredníctvom e-mailu na: info@farmavychodna.sk, kde Vám pripravíme ponuku na mieru.

Cenník

Dospelý

7 €

Zľavnený vstup

6 €

Dieťa / študent / dôchodca

Cena pre partnerov

6€

držiteľ LiptovCard / ubytovaný v partnerských zariadeniach + 1 krmivo pre kŕmenie oviec zadarmo

Ochutnávka našich syrov

0.5 € /os.

+ hodnota syra

Ochutnávka syrov je možná minimálne pre 4 osoby/porcie.

Poviete nám, koľko rôznych syrov by ste chceli ochutnať a my Vám ich pripravíme.

icon 1511 ha lúk a pôdy
icon 24 ha liečivých byliniek
icon 12 ha ovocných sadov
icon 820 kravičiek
icon 26 kráv Highlander
icon 90 ovečiek
icon 13 koní
icon 18 zajacov
icon 10 sliepok
icon 1 kohút
icon 4 husi
icon 2 kozy
icon 5 mačiek
icon 3 psíky
logo
logo
logo
logo