Ponuka mäsa na predaj

Ponúkame na predaj zaručene slovenské hovädzie mäso z vlastného chovu balené v +/-10 kg balíčkoch (10€/kg). U nás máte zaručený pôvod – mäso je z dobytka pasúceho sa pod Tatrami vo Východnej.

Váš balíček bude rovnomerne vyskladaný a môže sa v ňom nachádzať stehno, plece, falošná sviečková, kliška, rebrá, roštenec a krk. Cena Vášho balíčka je približná, výsledná cena bude určená podľa skutočnej hmotnosti. Cena za 1kg je 10€ vrátane DPH

Rezervačný formulár

Please enable JavaScript in your browser to complete this form.
Osobný odber v podnikovej predajni Humno - na Farme Východná

Škótsky náhorný dobytok Highland

Highland, alebo škótsky náhorný dobytok, už z jeho názvu je jasné, že pochádza zo Škótska, pôvodná oblasť chovu zahŕňa severozápad Škótskej vysočiny a centrálneho Škótska. Toto plemeno je charakteristické dlhou a hustou srsťou hnedočervenej farby a dlhými rohami.

Plemeno Highland sa môže tiež nazývať génovou rezervou, pretože nebolo vystavené žiadnym moderným selekčným postupom, ktoré boli uplatňované v chovoch dobytka od 19. storočia. Charakteristické vlastnosti plemena Highland sú tvrdosť, nenáročnosť a dlhovekosť, ľahký priebeh pôrodu a vynikajúce materské vlastnosti.

Je to nesmierne tvrdé a odolné plemeno, ktorému sa darí aj v horších klimatických podmienkach. Preto ho ja my máme situované celoročne na pasienku bez zvláštnych nárokov na ustajnenie. Náš dobytok je chovaný výlučne na prírodných pastvinách a počas zimy dokrmovaný senom z vlastnej produkcie.

Výživové hodnoty a vlastnosti mäsa

Vysoko kvalitné mäso je pekne mramorované s nízkym obsahom tuku a cholesterolu, bohaté na bielkoviny a železo. Obsah tuku je porovnateľný s kuracím alebo rybím mäsom. Oproti hovädzine je obsah tuku až o 38% nižší a cholesterol je nižšie o 4%.

Chuť mäsa je vynikajúca.
4,5gTuku (priemer ostatných mäsových plemien 15,6g)
40,6mg Obsah cholesterolu
20,7g Protein
2,1mg Železo
*na 100g mäsa

Projekty rozvoja

Investície do ŠVR v podniku Farma Východná