Prehliadky Farmy bežia v plnom režime, rúška už nie sú potrebné. Tak hybajte k nám!

Zažite ten pravý farmársky zážitok

Prehliadky Farmy Východná

Na našej bio-farme môžete nahliadnuť do prípravy krmiva pre naše kravy a ovečky, pozorovať naživo ako sa dojí mlieko, stretnúť sa s našimi kravami dospeláčkami, ako aj navštíviť škôlku teliat, kde si môžete pohladkať teliatka, ktoré sa narodili práve dnes!

Dozviete sa, koľko má krava žalúdkov, kto je na farme najsilnejším človekom, ale aj to, prečo naše kravy majú na farme kaderníctvo a pedikúru, a prečo bývajú v hoteli. Spoznajte zážitkovou formou proces chovu kráv a ovečiek na našej farme, naučte sa viac o výrobe a spracovaní mlieka, ochutnajte tie najčerstvejšie syry ešte predtým, ako poputujú do obchodov, stretnite sa s farmárskymi zvieratami naživo!

Spoznajte proces výroby bylinkových čajov

Vysoká nadmorská výška s alpínskou klímou južných svahov Vysokých Tatier, kde je vhodná pôda, čistý vzduch a dostatok zrážok vytvára priaznivé podmienky pre rast byliniek a drobného ovocia. A práve tu, s dôrazom na ochranu čarokrásnej prírody našich nádherných veľhôr, ekologickým spôsobom pestujeme čisté bio produkty špičkovej kvality, z ktorých vyrábame jedinečné bylinkové čaje.

Tajomstvom našich lahodných čajov sú veľmi kvalitné suroviny. Vypestované a zozbierané bylinky precízne sušíme a spracovávame podľa unikátnych receptúr, takže každý čaj má svoju jedinečnú vôňu, farbu a chuť. V našich sypaných čajoch môžete rozoznávať kúsky jednotlivých liečivých rastlín.

Pridajte sa k nám, milovníkom kvalitkých čajov a spoznajte celý výrobný proces od semiačka, až po hotový čaj.

HUMNO farmársky obchod

Príďte nás navštíviť do našej novej predajne priamo na Farme, kde si môžete kúpiť naše výrobky ešte predtým, ako poputujú do obchodov.

Tie najčerstvejšie syry, bio bylinkové čaje a naše ďalšie výrobky čakajú len na Vás! V našej predajni nájdete okrem našich výrobkov aj malú čajovňu, kde si môžete vychutnať jeden z našich čerstvých bylinkových čajov. Taktiež vám vieme na ochutnávku nakrájať a pripraviť ochutnávku našich syrov, ako aj pripraviť chutnú kávu.

Sezónne taktiež budeme ponúkať predaj drobného ovocia a ďalších plodín, ktoré na Farme pestujeme a výrobkov, ktoré u nás produkujeme.

Syry na špeciálnu príležitosť

Naša ponuka syrov obsahuje syry z kravského a ovčieho mlieka, ktoré sú pripravované tradičnými metódami procesom výroby parených syrov, ako aj výrobou exkluzívnych zrejúcich syrov.

Naše tradičné slovenské syry pozostávajú z údených oštiepkov, ručne ťahaných Ťahaničiek, ako aj z parených syrov Valach a Koliba. Syrom, ktorý bol vyvinutý u nás na Farme je syr menom “Syrošík”, ktorý je jemne smotanový a ponúkame ho v ochutenej a neochutenej variante.

Naše exkluzívne extra vyzreté kravské a ovčie syry pod názvom Horal sú delikatesou na slovenskom trhu. Sú vynikajúce nielen na konzumáciu doma, alebo pri prezentáciách vína a iných produktov, ale sú aj originálnym darčekom.

O Farme

Farma Východná je najvyššie položené ekologické hospodárstvo v Liptove (930 m.n.m.).

Zameriavame sa predovšetkým na bio-chov hovädzieho dobytka a oviec za účelom produkcie mlieka. Vďaka výnimočnej kvalite mlieka z horskej oblasti Vysokých Tatier ponúkame exkluzívne syrové delikatesy a lahodné prírodné syry pod značkou Farma Východná, ktoré získavajú popredné ocenenia na slovenských aj českých súťažiach. Okrem produkcie mlieka a mliečnych výrobkov u nás pestujeme aj liečivé bylinky a drobné ovocie, ako aj ponúkame prehliadky našej farmy. Pasienky plné liečivých bylín a horský vzduch s vôňou ihličia a hríbov sú garanciou pre vznik našich jedinečných farmárskych pochúťok…

Kone vo Východnej

Zažite s nami dobrodružstvo na konskom chrbte. Vydáme sa spolu po nádhernej podtatranskej prírode, ​​kde nám po celý čas bude robiť spoločnosť majestátny masív Kriváňa. Na koňoch budeme spoznávať krajinu a jej výhľady, plantáže bylín, naše voľne žijúce kravy a kone, či divo žijúce zvieratá našej oblasti. Navštívime oddychové miesta, kde necháme koňom oddýchnuť a vychutnáme si zvuky prírody a ďaleké výhľady do Liptovskej kotliny a na majestátne Tatry (Nízke, Vysoké i Západné).

V našej ponuke nájdete kratšie, ale i celodenné výlety s prestávkami na oddych a občerstvenie. Zažijete skutočné dobrodružstvo vhodné pre partnerov, partie kamarátov ale i rodiny s deťmi. K dispozícii máme množstvo trás s rôznou obtiažnosťou a tak si každý príde na svoje, dokonca aj úplný nejazdec.

icon 1511 ha lúk a pôdy
icon 24 ha liečivých byliniek
icon 12 ha ovocných sadov
icon 820 kravičiek
icon 26 kráv Highlander
icon 90 ovečiek
icon 13 koní
icon 18 zajacov
icon 10 sliepok
icon 1 kohút
icon 4 husi
icon 2 kozy
icon 5 mačiek
icon 3 psíky

"Dal by som aj 6 hviezdičiek ak by sa dalo. Vynikajúci nápad, upravené priestory. Zážitok nie len pre deti, ale aj pre dospelých. Podrobný odborný ale zároveň pre deti prijateľný výklad. Pani sprievodkyňu musím pochváliť. Kravy aj ovečky sú čistučké a viditeľne spokojné."

- Vladimír O. -

"Krásne a úžasné miesto, deti boli nadšené a bolo to veľmi pekné a zaujímavé aj pre nás dospelých. Pekné vybudované ihrisko pre deti a rôzne aktivity."

- Gabriela B. -

"Zaujímavá prehliadka a super nápad. Dnešná mládež za chvíľku ani nebude vedieť ako vyzerá krava tobôž nie ako sa vyrábajú mliečne výrobky. Prajem veľa úspechov pri vašej ďalšej práci."

- Jaroslav V. -

"Super exkurzia, najmä pre deti, ktoré pochopia proces výroby mlieka, resp. mliečnych výrobkov. Pustia aj náučné video;)"

- Tomáš K. -

Instagram #farmavychodna.sk